Data / Network Sistemleri 2017-06-07T18:28:55+00:00

Data / Network Sistemleri

NOKTA BYS;  farklı uygulamaları, yapısal kablolama altyapı projelerinden başlayarak, hem yerel iletişim ağları hem de uzak alan iletişim ağları üzerinde destekleyerek, müşterilerinin gereksinimlerini en iyi şekilde karşılayan çözümleri oluşturmuştur. Firmamız, yerel iletişim ağ projelerinde; herhangi bir mimaride, kesintisiz çalışarak büyüyebilen, yüksek performanslı, yönetilebilir ve çoklu protokol ortamlarını destekleyen çözümleri, bu konuda dünyanın ileri gelen; Cisco Systems, Hewlett-Packard, Netgear ve Samsung markaları ile kaliteli ürün kaliteli işçilik felsefesini sürekli geliştirerek müşterilerine sunmaktadır. Yerel iletişim ağları üzerinde kablolu iletişim çözümlerinin yanında, kablosuz iletişim çözümlerini de  en gelişmiş ürün ve teknolojileri kullanarak müşteri ortamlarında uygulamaktadır. Böylece kablosuz ağ ile de yüksek hızlı, kesintisiz, ses, data ve videonun bir arada desteklendiği, kullanıcı ve uygulamanın yoğun olduğu ortamları desteklemek mümkün olmaktadır. Yapısal Kablolama Sistemleri kritik iş uygulamalarının üzerinde çalıştığı network sisteminin en uzun süre kullanılan parçasıdır. Network sistemlerinin kablolama alt yapısı kadar uzun kullanılan başka hiç bir elemanı yoktur. Bu denli önemli olan kablolama alt yapısı kurumların toplam network yatırımlarının %2’sini oluştururken, karşılaştığımız network problemlerinin %80′ inin temelinde hatalı tasarlanmış ve uygulanmış kablolama sistemleri tespit edilmiştir.

Kurduğumuz Yapısal Kablolama Sistemleri’ndeki başarının arkasındaki en önemli üç faktör şunlardır;

  1. Doğru Tasarım ve Projelendirme: Günümüzde, şirketlerde genişleme ve büyümeler genelde öngörülememektedir ya da 5 yıl sonra gerçekleşecek bir büyümeyi öngörerek buna uygun kablolama altyapısı hazırlamak maliyetli olmaktadır. Bu nedenle en önemlisi genişlemelere uygun bir altyapı hazırlayabilmektir.
  2. Kaliteli İşçilik: Projelendirme kadar önemli ikinci bir konu da işçiliktir. İşçilik kalitesi kablolama altyapısının kalitesi anlamına da gelmektedir çünkü en iyi marka kablolama ürünlerini de kullansanız işçiliğiniz iyi değilse iyi performans beklemeniz yanlış olacaktır.
  3. Test, Etiketleme ve Dokümantasyon: Gerçekleştirdiğimiz kablolama projelerinde tüm kablolar test edilerek, belli bir numaralandırma sistemi ile etiketlenir. Yerleşim planları üzerinde kablo güzergahları ve priz noktaları işlenerek proje dosyası sistem kullanıcılarına teslim edilir. Genişleme ihtiyaçlarında veya arıza tespitinde proje dokümantasyonu vazgeçilmezdir.

NOKTA BYS, uzman kadrosunun yapısal kablolama sistemlerine bütünsel bakış ve tecrübesi ile müşterilerine sorunsuz ve yıllarca kullanabilecekleri Data/Network Sistemleri sağlar.