IPTV Sistemleri 2017-06-07T18:28:55+00:00

IPTV  Sistemleri

IPTV temelde ses, görüntü ve veri hizmetinin kaynaşmasıdır. Yeni bir fikir ya da yeni bir gelişme değildir.

Yüksek bant genişliği ve yüksek hızlı internet erişiminin bir sonucudur. Eski zamanlarda internet hızı, şu anda bahsettiğimiz yapıya uygun değildi. Son zamanlarda internet hızı ve bant genişliği hatırı sayılır şekilde arttı ve bu da nihayetinde IPTV egemenliğini ve mantıksal başarısını beraberinde getirdi. IPTV, bu sistem için abone olmuş kullanıcılara dijital televizyon hizmetlerinin dağıtılması için kullanılan bir yapıdır. Dijital televizyonun dağıtılması işlemi, geniş bantlı bir bağlantı üzerinden İnternet Protokolü’ nün kullanılması ile gerçekleştirilir. İnternet Protokolü’nün kullanılması, sunulan hizmetin kalitesinin korunması amacıyla, kamu İnternetinin kullanılmasından daha ziyade, yönetimli bir şebeke üzerinden sağlanmaktadır. IPTV hizmeti genellikle, kullanıcı talebine dayalı görüntü ve video ile beraber sunulmaktadır. IPTV sıradan herhangi bir televizyon programının internet üzerinden yayınlanması gibi değildir. Kendi içinde bir özgünlüğü vardır. Yapısı; kapalı, kişiye özel bir TV sistemi olarak düşünülmelidir. Detayında, IPTV’nin kullanıcıya dağıtılması, IP tabanlı güvenilir kanallar üzerinden yapılmaktadır ve bu da içeriğin dağıtımında kontrolün ciddi oranda artması sonucunu doğurmaktadır.

IPTV, kullanıcı seçeneklerinin ve tercihlerinin takibine imkan sağlamaktadır. Tercihlerin, belli saatlerdeki seçimlerin takibi gibi hem televizyon hem de video sinyallerinin abonelere ya da izleyicilere ulaştırılması için kullanılan sistemler IPTV Sistemleri olarak adlandırılmıştır.

NOKTA BYS olarak tesis ettiğimiz ses, veri ve görüntünün dağıtımında verimli ve tam aranılan bir yöntem olan IPTV Sistemleri; gelişmiş, kullanıcı dostu ve daha yüksek hızlı erişim teknolojileriyle iç içe bir yapıda sunulmaktadır.